Nevěř všemu co slyšíš, nechtěj všechno co vidíš, neříkej všechno co víš a budeš moudrý.

Prolog

4. dubna 2008 v 22:10 | Tereza |  Cesta do minulosti
Prolog
"HOLLY DĚLEJ!" Křikla jsem na své dvojče.

Běžely jsme lesem a za námi se hnalo snad třicet Smrtijedů s Voldemortem v čele, který se pokoušíme utéct. Kletby létaly vzduchem a polovina lesa v plamenech. Jsme na tom dost špatně, zbyly jsme poslední, ostatní už jsou už bohužel mrtví. Ruce mám poškrábané, hábit roztrhaný a na noze tržnou ránu (no jo, Bellatrix se zase předvedla). Holly je na tom ještě hůř. Má ránu na tváři a na boku. Sakra, začíná zpomalovat, ani se jí nedivím, už bojujeme pět hodin. Najednou Holly zakopne o kořen stromu a upadne na zem. Naštěstí se zvedá. Běžím dál, za sebe házím kletby jednu za druhou, ani se neohlížím a nekontroluji, jestli zasáhly cíl.
"AAAAAAAAA!" les proťal srdceryvný výkřik. Ztuhnu, okamžitě vím, kdo to křičí. Prudce se otočím a vidím, jak její bezvládné tělo leží na zemi. Trefil jí vražedný paprsek. Holly, Holly, sestřičko to mi přece nemůžeš udělat, prolétlo mi hlavou. Zoufale jsem se rozběhla přímo k ležícímu tělu. Sesunula jsem se k ní za zem. "Nééééééééééééééé!" Po tvářích mi tekly slzy. Viděla jsem přibíhajícího Voldemorta, jak ve zpomaleném záběru. Pak jsem se vzpamatovala, vzala tělo sestry do náručí a přemístila se pryč.
Pohltila mě temnota. Kam se mám přemístit?Mám pocit jako by mě něco vedlo. Mám se poddat?
Nemám co ztratit.
Tak to zkusím.
Objevila jsem se ve vstupní hale nějakého domu. Byla obrovská, všude samý mramor a do vyšších pater vedlo schodiště. Přede mnou se s hlasitým PUF objevila domácí skřítka "Slečno Polly, co se stalo slečně Holly?" Já jí však nevnímala, sesunula jsem se vedle sestry a vyčerpáním omdlela.
Když už jsem v bezvědomí, tak se vám představím. Jsem Polly Lilyan Potterová a je mi sedmnáct. Asi si říkáte, další ztřeštěná puberťačka. Ale to tak není.
Jsem dcerou Harryho Jamese Pottera a Ginevry Weasleyové stejně jako moje sestra Holly Morelly Potterová.
Náš život velice ovlivnil lord Voldemort. Za našeho života vládne kouzelnému společenství, do kterého také patříme. Ano, jsme čarodějky. Voldemort vládne velice tvrdě a nekompromisně, nesnáší čaroděje z mudlovských rodin a proto máme raději neznámého otce. Kdyby zjistil, kdo je náš otec, asi by nás zabil.
Tátu jsme nikdy nepoznaly. Když mu bylo sedmnáct Voldemort ho zabil. Ani nevěděl že bude mít děti. V jedenácti jsme nastoupily do Bradavic. Hrad známe snad lépe než samotní Poberti.
Když nám bylo patnáct, Voldemort zjistil, že naším otcem je Harry Potter a my jsme se museli skrývat. Rok na to nás našel. My uprchly, ale matku zabil. Od té doby proti němu vedeme otevřený odpor.
Jinak jak vypadáme? Jako správná dvojčata jsme úplně stejné. Každý říká, ,jste celá maminka, ale oči máte po otci. Je to pravda. Máme zrzavé vlasy po pás, štíhlou postavu a dost vyvinutý hrudník. Po otci máme jen zelené oči a na předloktí jizvu ve tvaru blesku. Zdědili jsme po něm i úkol zabít Voldemorta. Jizvu jsme si nechali obtetovat fénixem, což je znamení dobra.
Naše povaha je ale rozdílná.
Já krásy využívám ve svůj prospěch. Není moc kluků, se kterými bych nic neměla. Kluci mě doslova žerou. Učení mi de v pohodě, stačí si něco přečíst a hned to umím. Jen s domácími úkoly mám problém, mě to prostě nebaví, když mi je nedá Holly opsat, tak je prostě neodevzdám. Jsem pro každý žertík, mám hodně školních trestů. Občas i s Holly, ale to jen málokdy. Jsem hlučnější a ráda se směji a jsem středem pozornosti.
Holly je spíše tichá a má ráda knihy. Já znám většinu kluků, ona většinu knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janicza Janicza | Web | 12. dubna 2008 v 19:18 | Reagovat

No, nezní to špatně, dokonce dost dobře! Ráda si to přečtu, akorát mi trošičku vadí gramatické chyby, ale ty určitě spravíš! JInak se mi to zdá jako fakt pěkná povídka!!! Jsem zvědavá

2 moja moja | 22. dubna 2008 v 14:16 | Reagovat

Je to fakt dobrý začátek!!! A určitě zas přijdu :-))))

3 NarcissaB. NarcissaB. | Web | 11. května 2008 v 16:09 | Reagovat

Na to, že jsem to opravovala  JÁ je tam dost chyb :D! ale jinak moc dobrej začátek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama