Nevěř všemu co slyšíš, nechtěj všechno co vidíš, neříkej všechno co víš a budeš moudrý.

Vysvětlení

21. května 2008 v 15:43 |  Cesta do minulosti
Konečně nová kapitola. Musim poděkovat Tagryjce za to že má trpělivost s mým provopisem a opravuje mi to.

Sakra, kde to jsem? Ležím na něčem měkkém. Asi postel. Pokoj, ve kterém ležím je velký a útulný. Velkými okny a prosklenými dveřmi na balkón pronikají do pokoje teplé sluneční paprsky. Pokoj je laděn do oranžova. Meruňkové stěny, bílá křesla a povlečení postele, dubová postel, skříň, toaletní stolek a dvoje dveře. Jedny vedou do koupelny a druhé na chodbu.
"Haloooooooo!" zařvu a vykouknu ze dveří. "Je tu někdo?"
Najednou přede mnou stojí domácí skřítka v halence sukni a zástěře. Co to má na sobě? Něco takového jsem ještě neviděla. To se mi snad jenom zdá. Já mám halucinace.Zatřepala jsem hlavou. Nezdá, promluvila "Slečno Polly, vraťte se do postele. Musíte odpočívat," Strkala mě do postele. "Já zavolám pána a on Vám všechno vysvětlí" a s hlasitým PUF zmizela.
Ozvalo se zaklepání a když jsem řekla dále, vstoupil nějaký muž. Měl dlouhé blond vlasy a nepřirozeně modré oči. Mohlo mu být tak čtyřicet. Na sobě měl dlouhý stříbrný plášť protkaný červenými nitkami. Vypadal nějak nepatřičně nadpřirozeně.
"Dobrý den, Polly,"
"Dobrý den. Kdo jste?"
"Říkej mi Larry,"
"Kde to jsem?"
"Jsi na hranici mezi životem a smrtí,"
"Takže jsem mrtvá?"
"Ne, nejsi,"
"A Holly? Kde vlastně je?"
"Není mrtvá. Leží ve vedlejším pokoji,"
"Vždyť jí zasáhli kletbou smrti,"
"Stihla jsi jí sem dovést včas,"
"Co je to za dům?"
"To je sídlo zakladatelů Bradavic,"
"Co tu dělám?"
"Byly jste s Holly předurčeny k záchraně světa. Ty i tvoje sestra jste potomky všech čtyř zakladatelů Bradavic. Jedna starodávná věštba říká, že až se tyto rodové linie spojí, narodí se člověk, který může porazit největší zlo."
"To máte na mysli Voldemorta?"
"Ano,"
"Jak to, že nám to rodiče nikdy neřekli?"
"Potterovi jsou už po staletí potomky Godrica Nebelvíra a tvůj otec získal přes Voldemorta Zmiozelovy kořeny. Syn Helgy z Mrzimoru si vzal dceru Roweny z Havraspáru. Pro větší bezpečnost ochránili své potomky tak, že ani oni sami nemohli zjistit, kdo jsou jejich předci. Těmi potomky jsou Weasleyovi."
"Proč nám neřekli alespoň o předcích z otcovy strany?"
"Váš otec se to dozvěděl dva dny před svou smrtí. Matka vám to chtěla říci o vašich sedmnáctých narozeninách. Těch se ale nedožila," při vzpomínce na mamku mi tekly slzy.
PUF!
Před Larryho se přemístil domácí skřítek. "Slečna Holly se právě probrala,"
"Můžu za ní?"
"Jen běž,"
Vystřelila jsem z pokoje a vlétla do toho vedlejšího. Tam ležela moje sestra na posteli a smála se na mě. "Jen to tu nezboř,"
"Holly sestřičko, myslela jsem, že jsi mrtvá," objala jsem jí kolem krku
"Neudus mě,"
Odtáhla jsem se a sedla si do křesla vedle postele. Její pokoj byl stejný jako ten můj, jen modrý.
"Co tady děláme?"
Radši jsem zavolala Larryho.
"Jste tu proto, abyste převzali schopnosti a připravili se na boj proti Voldemortovi.Budete tady tři roky, ale nebudete stárnout. Naučím vás používat rodovou magii a schopnosti, které vám budou přiděleny radou kouzelnických rodů,"
"Co?"
"Zítra se bude konat rituál převzetí moci. Budou tam všichni zástupci kouzelnických rodů ochotných pomáhat dobru a zakladatelé Bradavic. Každý vám předá nějakou schopnost na poražení zla. Teď už by jste měli odpočívat."
"Ještě jedna otázka," ozvala se Holly,
"Ano?"
"Jak to, že žiju? Zasáhla mě smrtící kletba,"
"Museli by vás zabít obě, abyste zemřeli. Jste spojeny krví. Už ale alou do postele,"
Mávl rukou a já ležela u sebe v posteli.
Ráno jsem se vzbudila kolem desáté. Kouknu do skříně, co tam mám za oblečení a k mému překvapení je skříň zvětšená na velikost další místnosti, ve které je snad nacpaný celé nákupní centrum s oblečením. Jsou tu šaty, boty, topy, kalhoty, trička, svetry, hábity, kabáty... prostě všechno.Tomu se říká komfort. Vybrala jsem si černé kalhoty a bílý top, vlasy jsem si svázala do pevného uzlu a šla vzbudit Holly.
"Vstávej! Holly, sakra, vstávej!" cloumala jsem s ní. No dobře, jak myslíš.Mávla jsem hůlkou a nechala jí levitovat ve vzduchu vedle postele, pak jsem jí pustila dolů, tam už byla přichystaná louže vody, takže Hol spadla přímo do ní
"AAAAAAAAAAAAA!!!" zařvala na celý barák "Polly já tě zabiju!!!" Při pohledu na ní jsem se válela smíchy.
"Aspoň se nebudeš muset mýt, právě si se vykoupala,"
"Grrr," zavrčela a vyšvihla se na nohy.
"Co? Nerozuměla jsem ti." křikla jsem a začala pro jistotu zdrhat. Neběžela za mnou, jen zabouchla dveře.
Sešla jsem dolů do kuchyně. U sporáku se motala domácí skřítka "Dobré ráno, slečno"
"Dobré ráno,"
"Co si dáte, slečno?" To její vykání mi začíná lézt na mozek.
"Udělej mi, prosím, nějaké toasty,"
"Jak si slečna přeje,"
"Neříkej mi slečno, ale Polly."
"To přece nejde, slečno"
"Ale jde a ještě mi tykej"
"Ale..."
"To je rozkaz,"
"Jak myslíš, Polly,"
"Tak se mi to líbí. Jak se vlastně jmenuješ?"
"Mariana," odpověděla a dala se do přípravy snídaně.
Mezitím jsem si prohlížela kuchyni. Byla to velká místnost s dřevěným obkládáním. Nalevo ode dveří měla kuchyňskou linku a napravo stál kulatý jídelní stůl s pěti židlemi. Naproti dveřím byl krb.
"Dobré ráno," do kuchyně přišla Holly.
"Co tak pozdě?"
"Sem to nemohla najít,"
"Lemple," To neví, že mě to trvalo ještě déle. Taky koho by napadlo, že ty dveře pod schody jsou od kuchyně a ne od nějakého přístěnku.
Po snídani jsme šly na průzkum domu a pozemků.
Venku se rozkládal velký sad, kterým procházela příjezdová cesta. V sadu stál i altán a na okraji pozemků se rozprostíraly skleníky a záhonky na bylinky a různé kouzelné rostliny. V druhé části byl obrovský bazén a terasa.
V přízemí se nacházela kuchyně, zasedačka, vstupní hala, obývací pokoj a pokoj skřítků. V prvním patře byl můj pokoj, pak pokoj Holly a ještě dva pokoje a ke každému přiléhala koupelna. U našich pokojů se táhl dlouhý balkón ze kterého jsme mohli vidět les obklopující celý dům.Někde uprostřed se rozprostíralo ohromné jezero. Když jsme vylezli do druhého patra zůstali jsme vyjeveně stát chodba byla úplně totožná s tou v 1. patře. Vlezli jsme do prvních dveří, tam byla útulná pracovna s krbem, psacím stolem a pohodlnou pohovkou. "Tak tu si beru já," řekla honem sestra. Mrcha. Doufám, že tu bude ještě jiná a hezčí pracovna. Tak sem vlezla do dalších dveří a tam, asi mě klepne, posilovna. Rotopedy, činky, běžící pásy a kdoví co ještě. Pomoc omdlévám. Tohle nepřežiju. Neříkal Larry něco o výcviku? Já myslela magický. Radši odtud honem rychle vypadnu. Zkusím další dveře. Sakra, co to je? To mi snad dělá naschvál. Stojím ve dveřích obrovské knihovny. Holly si zavýskne. No jo, náš knihomol. Ta se má, když jí to baví, ale co já? Jediná spása jsou další dveře. Místnost je plná přístrojů některé blikají jiné jsou v klidu. Všude spousta drátů a knoflíků. Vypadá to jako ty moderní mudlovské vynálezy. To se mi líbí, mudlovská technika spojená s magií, Voldy to nepřežije. Jo to je vlastně v plánu. Sice se mi tu líbí, ale musím dál. Konečně. Moje pracovna. Je úplně stejná jako ta Hollyina, ale je zrcadlově. Na chodbě jsou ještě jedny dveře, ale do těch jsme se ani s alohomorou nedostaly. Zamířili jsme do sklepa. Tam byla obrovská špičková laboratoř se skladem na přísady a hotové lektvary, tam Holly objevila i lektvar na zbavení vlkodlacství., místnost na procvičování soubojů, zvlášť se mi líbil stojan s meči na stěně, a sklad s detektory černé magie a magickými pomůckami (lotroskopy, slídivá kukátka, čidla tajemství, neviditelné pláště, křišťálové koule... tak nějak si to představuju). Chtěli jsme si jít nahoru zařídit pracovnu, ale ze zamčených dveří vyšel Larry.
"Běžte se připravit, za chvíli začne předávání moci."
PS: Kurzivou je to co si Polly myslí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Appy Appy | Web | 21. května 2008 v 18:53 | Reagovat

hezký:-D těším se na další a cem moc ráda, že si po tém pauze zase začala psát

2 NarcissaB. NarcissaB. | Web | 22. května 2008 v 22:43 | Reagovat

To si piš, že mám trpělivost :D! Ale tahle kapče se mi moc líbila, jak už jsem ti psala na icq. Začíná se to pěkně rozjíždět a doufám, že ten papyrus (víš, co myslím :D) přepíšeš, co nejdřív...

P.S. Nezobrazujou se ti ty obrázky...

3 Tlouie Tlouie | Web | 27. května 2008 v 21:12 | Reagovat

ahoj, moc rádi spřátelíme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama